PDF Друк e-mail
Неділя, 11 грудня 2011, 10:01    |

Батько і дитина

kakoj-iz-nego-budet-otecНа жаль багато татусів не поспішають підключатися до виховання дитини в дитячому і ранньому віці, а чекають того моменту, коли малюк почне все розуміти і коли його можна починати "виховувати".

Найчастіше багато матусь підтримують таке рішення чоловіка, так як їм "зручно" займати головне місце в житті дитини. Тільки таке ставлення до дитини тата й мами помилкове.

Батько важливий у вихованні дитини вже з перших тижнів її життя. Як правило, батьки в сім'ї з маленькими дітьми виконують тільки функцію постачальника, а турбота про малюка повністю лежить на матері. Таке відчуження не на користь ні батьків, ні дитини, і тато ризикує назавжди залишитися на периферії життя дитини.

Багато які подружжя приймають рішення про спільні пологи, і початок відносин між батьком і дитиною починаються вже в пологовому відділенні. Майбутній тато допомагає мамі подолати всі складнощі пологів, підтримує її у важкі моменти. Перше, що повинна зробити мама після появи малюка - це надати повну свободу батькові допомоги з новонародженим. Любляча мама повинна стримати свої ревнощі і відчуття бути головною людиною в житті малюка.

Вона повинна дозволити татові брати участь у догляді за малюком: у сповиванні, годуванні, купанні і так далі. Тільки так малюк зможе відчути, який у нього ніжний, добрий і турботливий тато. Добре буде, якщо жінка дозволятиме чоловіку спілкуватися з малюком без її участі наодинці, тоді тато відчує себе "справжнім батьком". Коли немовля впізнає голос і запах тата, його ніжний дотик і тепло рук, тато буде грати таку ж важливу роль в його житті як і мама. А якщо батько буде приходити втомленим з роботи, вечеряти і дивитися телевізор, а у вихідні їздити за продуктами і ремонтувати машину, навряд чи він зможе по-справжньому подружитися з сином або дочкою.

А байдужість батька до дитини може викликати у малюка відчуття незахищеності і невпевненості у свої силах.

Дуже багато чому може навчити батько свого малюка саме в перші місяці і роки його життя. Головне - кохання! Коли у тата добрі і спокійні відносини до мами, тоді і крихітка вловлює сприятливу обстановку в сім'ї і мир їй здається добрим і надійним.Коли карапуз трохи підростає і починає розуміти суперечливість світу, він буде ревнувати батьків один до одного. Дуже важливо на цьому етапі бути солідарним з чоловіком у вихованні свого чада. Часто в родині бувають такі ситуації, коли син чи дочка просять у мами цукерки, мама не дозволяє, тоді дитина починає випрошувати солодощі у батька, і той погоджується пригостити малюка, критикуючи матір. Критика один одного недозволена у присутності малюка. Поступливість і компроміс між батьками - ось що має бути в сім'ї.

Батько обов'язково повинен поділитися з сином чи донькою всім, що він знає і вміє. Потрібно відвідувати з дитиною цирк, зоопарк, ходити на концерти і риболовлю, повірте, ці походи надовго залишаться у свідомості малюка і коли він стане дорослим, йому буде що згадати. Мама повинна показувати дитині свою глибоку повагу до батька, буде правильно, якщо батьки будуть частіше хвалити одне одного і згадувати про всі позитивні якості партнера.

Чим старше буде ставати дитина, тим складніше будуть відносини у них з батьком, але якщо тато з самого їх народження був завжди поруч, був другом, помічником і наставником, то і в дорослому віці син або дочка прийдуть до нього за порадою.

Батько і дочка

Батько для дочки - це свого роду "модель" для вибору в майбутньому чоловіка. Вже з раннього віку (з 5-6 років) дочка почне неусвідомлено загравати з татом. Батько при такому кокетуванні дочки не повинен втрачати голову від щастя опинитися на "першому" місці в доньки. Він повинен з розумінням і твердістю поставитися до цієї "пристрасної" любові крихітки.

Татові потрібно зупиняти всі спроби дочки говорити про маму погано, і осаджувати дочку при ревнощах до мами. Обов'язково поясніть дитині, що батько однаково сильно любить і її, і маму. Дівчинка після 12 років ставатиме більш скритною з батьком і більше пліткуватиме з матір'ю, але якщо тато буде проявляти до дочки більше такту і розуміння, дочка буде відкрита для спілкування і розкриє свої душевні переживання.

Батько і син

Батько для сина - модель справжнього чоловіка. Не дивуйтеся, якщо син буде імітувати процес куріння або буде кричати на матір. Це може означати тільки одне - дитина копіює поведінку тата. Тому не з'ясовуйте стосунки з дружиною за сина, намагайтеся стримувати свою дратівливість і злість. А курити краще кинути ще до народження малюка. З віком син буде відчувати до тата не тільки кохання, а й повагу. Він буде намагатися бути схожим все більше і більше на свого батька. Якщо батько любить рибалити, значить і у сина буде таке ж захоплення, якщо батько уболівальник "Спартака", то і син обов'язково теж.

Саме батько в юному віці хлопчика буде помічником і порадником в інтимних питаннях сина. Тато повинен чесно відповідати на будь-які "незручні" питання сина. Тактовно пояснюйте синові, що немає нічого соромного, якщо хлопчик вперше закохався, знайдіть прості і добрі слова, якими ви заспокоїте сина, обов'язково розкажіть як це було вперше у вас.

За матеріалами zaykapobegayka.ru

 

Для того щоб добавляти коментарі вам необхідно зареєструватись, або авторизуватись на сайті.

 
Консультація дитячого педіатра Консультація дитячого педіатра Консультація дитячого педіатра

ВхідЗабули пароль? / Забули логін?
Зареєструватися

Зміни світ на краще! Зроби перший крок!

Нові приймальні

ГОЛОСУВАННЯ

Годі сподіватися на владу. Благодійний фонд «Діти передусім!» пропонує батькам взяти ініціативу у свої руки. Ми готові оплатити половину вартості дитмайданчика, якщо іншу половину оплатять батьки з прилеглих будинків. Ви готові піти на такий крок?
 

Кращі матусі і татусі тижня

tell

mishutka

Допоможемо дітям разом

Останні коментарі

Помощь при рождении двойни

как правильно оформить субсидию, если по приписке есть 2 непроживающих

мать одиночка

Добрий день) Ви можете оформити мати одиначку тільки тоді коли в свідоцтві про народженні дитини не...

істерика

доброго дня віталія,скажіть чи дали вам якісь поради що робити в цій ситуації яку ви описали,у мене ...

Без теми

доброго дня мене це теж торбує))))в мене була затримка менструації 4 день і на 5 день в мене почалас...

Проблемы с чтением

Доброго вечера,Елена! У меня сын то-же ученик 2 класса с такой же проблемой, только у нас еще страда...

Останні записи в спільноті

Нові обличчя

avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar
 

Користувачі он-лайн

 

Зіркові поради

f284de1b8eb0ba6615352ba73bb54715

Яна Клочкова: «Щоб малеча поїла, вигадую історії про рисових гномиків»

Триразова олімпійська чемпіонка Яна Клочкова розповіла про нову в її житті роль матері і поділилася секретами виховання дитини.

Детальніше...    |   2011-12-05 13:50:06
  
750480dedb72

Олена Мозгова: " Я вчу своїх дітей розумно розпоряджатися грошима"

Своїх дітей відома українська продюсер Олена Мозгова виховує суворо і, не зважаючи на статки, з малечку привчає їх економити.

Детальніше...    |   2011-03-22 11:01:47
  
bregneva

Віра Брежнєва: "Під час вагітності варто трохи стримувати свій апетит, харчуватися збалансовано"

Віра Брежнєва розповіла яким чином їй вдалося під час вагітності не набрати жодного зайвого кілограма.

Детальніше...    |   2011-02-14 08:13:52